Dianka i Chrystynka (Krystynka)

To siostrzyczki: Dianka i Chrystynka (Krystynka). One chodzą do przedszkola. Są bardzo grzeczne, lubią bawić się dużymi lalkami i przebierać je. Jeszcze lubią się bawić dziecięcymi mebelkami.

Dima

Święty Ojcze Mikołaju. To mój braciszek i siostrzyczka. Mam na imię Dima, jestem uczniem. Nasz tata jest daleko. My za nim bardzo tęsknimy. Żeby za nim nie tęsknić my się bawimy. Ja chcę poprosić o niewielki i ciekawy konstruktor (klocki). Mikołaju my Ciebie kochamy, wierzymy że jesteś. Do zobaczenia.

Marcharytka (Małgorzatka)

Mam na imię Marcharytka (Małgorzatka) a to moja siostrzyczka Inka. My Ciebie kochamy. Przynieś nam prezenty. My chcemy instrumenty muzyczne. Lubimy instrumenty muzyczne. Dziękujemy Mikołaju.

Angelina

Mam na imię Angelina, chcę żeby Mikołaj przyniósł mi dużo słodyczy (czekolady, cukierki…) Ja jeszcze lubię lalkę z wózkiem. Słucham mamy, taty, dziadka, babci i pani w przedszkolu. Do zobaczenia!

Angelina i Temofij

Dzień dobry Święty Mikołaju! Nazywam się Angelina i jestem uczennicą. A to jest chłopczyk Temofij. On chodzi do przedszkola. Timofij jest dobrym chłopczykiem, posłusznym, lubi bawić się zabawkami. Ja chcę poprosić Ciebie żebyś przyniósł Lego, on się będzie bardzo cieszył. Do zobaczenia święty Mikołaju! Dla Świętego Mikołaja!

Dianka

To maleńka Dianka. Ona jest z Rokitnego. Jej mama pracuje w przedszkolu, sama ją wychowuje. Dianka ma 3 lata. Dianka lubi się bawić miękkimi zabawkami (lalkami) i składaczkami (klocki miękkie). Jeszcze chce kurteczkę i lubi słodycze. Z poważaniem, wychowawczyni, Pani Oksana.

Chrystyna

Mam na imię Chrystyna. Jestem siostrzyczką Żeńki. Żeńka chodzi do przedszkola. Ona lubi się bawić zabawkami a najbardziej lubi się bawić drewnianymi klockami. Żeńka z klocków buduje zamki i miasta. Dlatego ja chcę poprosić od Ciebie drewniane klocki lub coś podobnego. Żeńka bardzo się ucieszy jak zobaczy prezent. Do zobaczenia Święty Mikołaju! Dla Świętego Mikołaja.

Nastia Minicz

Cześć Święty Mikołaju! Nazywam się Nastia Minicz. Bardzo na Ciebie czekam i chcę otrzymać prezent. Przez cały rok byłam grzeczna i posłuszna. Mama mnie często chwaliła bo jej pomagałam. Przez cały rok nauczyłam się robić dużo pożytecznych rzeczy. W przedszkolu wychowawczynie mnie chwalą bo jestem pilna (starannie ). Mam nadzieję że przyjdziesz do mnie w dzień Świętego Mikołaja.

Chrystyna

Kochany Mikołaju! Mam 11 lat i uczę się w szóstej klasie. Mieszkam we wsi Rokitno, niedaleko Riwnego. Święty Mikołaju mam młodszą siostrzyczkę Mariczkę, ona ma 4 latka i ona marzy o dużej pięknej lalce z domeczkiem. Podaruj jej tą lalkę. A jeszcze chce żeby Rosja przestała walczyć z Ukrainą i żeby wszyscy byli żywi i zdrowiu. Mykołka.

Timofij

Jestem Timofij. Mam 4 lata. Często choruję. Tęsknię za przedszkolem i zabawami. Święty Mikołaju podaruj mi klocki konstrukcyjne „Mały architekt”. Dziękuję.

Zlata

Jestem Zlata. Mam 4 lata. Mieszkam w Rokitnym. Chodzę do przedszkola. Mam braciszka Wołodika. On jest bardzo chory, kiedy ja idę do przedszkola on zostaje w domu i jest smutny. Mikołaju, podaruj mojemu braciszkowi duży zestaw klocków Lego żeby on się mógł nim bawić.

Bogdanna

Jestem Bogdanna. Mam 10 lat. Mieszkam na Ukrainie w Rokitnym , niedaleko miasta Riwne. Mam siostrzyczkę Katriusję. Ona ma 3 lata. Mieszkamy tylko z mama. Nasz tata umarł. Bardzo nas boli że go z nami nie ma. On obiecał że mi kupi zabawkę: dziecięcego fryzjera na Boże Narodzenie, bo ja lubię robić fryzury. Święty Mikołaju, pomóż spełnić to marzenie.

Karinja

Mam na imię Karinja. Mam 9 lat. Mieszkam na Ukrainie, w miejscowości Rokitno, niedaleko miasta Riwne. Mam siostrzyczkę Darinję. Ona ma 4 lata. Mieszkamy z mamą i tatą. Jest mi bardzo smutno że (kiedy) tata idzie na wojnę. Święty Mikołaju, bardzo Ciebie proszę zrób tak żeby nigdy nie było wojny i mój tata zawsze był w domu. A jeszcze bardzo Cię proszę o prezent: laleczkę z wózkiem.

Katrusja

Jestem Katrusja. Mam 11 lat. Mieszkam na Ukrainie w miasteczku Rokitno, niedaleko miasta Riwne. Mam mamę, tatę i siostrzyczkę Nadijkę. Ona ma 4 lata. Mieszkamy w cudzym mieszkaniu. Rodzice bardzo ciężko pracują żebyśmy mieli swój dom. Pieniędzy na zabawki nie wystarcza. Święty Mikołaju ja Ciebie bardzo proszę podaruj mnie i mojej siostrze dzięcięcą kuchnię.

Masza

Święty Mikołaju. Podaruj mi Dziecięce instrumenty muzyczne. Jestem Masza, mam 4 lata.

Nadijka

Dzień dobry! Mikołaju! Nazywam się Nadijka! Chodzę do szkoły, a to jest mój braciszek Władik, on chodzi do przedszkola. Chcemy poprosić od Ciebie prezenty: ja chcę duży zestaw fryzjerski albo lekarski a mój braciszek chce klocki albo pociąg i dużo cukierków. My obiecujemy że będziemy grzeczni, nie będziemy się bić i kochać mamę i tatę. Do zobaczenia Mikołaju!

Weronika

Jestem Weronika. Mam 7 lat. Mieszkam na Ukrainie. Mam mamę i tatę i jeszcze mam chorą babcię i wieczorami my razem z nią rysujemy i malujemy. Święty Mikołaju marzę o ślicznych kolorowych kredkach, flamastrach i książeczkach do malowania. Weroniczka.

Ania

To jest dziewczynka Ania. Ona jest z wielodzietnej rodziny, która mieszka w Rokitnym niedaleko miasta Riwne. Ona jest pilna i pracowita. Wie że Święty Mikołaj przynosi dużo radości i pomyślności dla wszystkich. (klocki konstrukcyjne i zabawki dziecięce i inne). Z poważaniem wychowawczyni Ani z przedszkola „Strumyczek”. Tato, mama, Serchi, Jaryk, Taniusza, ja Ania.

Sasza (Oleksandr)

Dzień dobry Święty Mikołaju. Nazywam się Sasza (Oleksandr). Mam 8 lat. Chodzę do szkoły. Moja mama często jeździ do Polski żeby zarobić do Polski żeby zarobić pieniądze bo u nas nie ma pracy. My z tatą wieczorami tęsknimy za nią i czekamy kiedy przyjedzie. Marzę żeby Święty Mikołaj podarował mi poduszkę przytulankę. Żebym mógł ją mocno przytulić i zasnąć myśląc o mamie.

Sasza i Włada

Dobry Kochany Mikołaju! Piszą do Ciebie dwie siostrzyczki: Sasza – mam 9 lat i Włada – 5 lat. Mieszkamy na Ukrainie we wsi Uljaniwka. Wychowuje nas tylko mama, tata jest chory i nie może pracować. Do szkoły są mi potrzebne kolorowe kredki i flamastry, a siostrzyczka Włada bardzo lubi bawić się laleczkami. Marzę też żeby Święty Mikołaj przyniósł nam kolorowe kredki, flamastry, …. A siostrzyczce Władi laleczkę z wózeczkiem. Czekamy i będziemy bardzo grzeczne. Nasz Kochany Święty Mikołaj.

Maksym

ześć Kochany Mikołaju. Jestem Maksym. Uczeń. A ta dziewczynka to Marika. Ona chodzi do przedszkola. Marika jest grzeczną, posłuszną dziewczynką, lubi bawić się zabawkami. Chcę poprosić Ciebie o wielką lalkę z wózkiem. Ona będzie się bardzo cieszyć z prezentu a ja będę też szczęśliwy. Do zobaczenia Mikołaju.

Bogdanek

Jestem Bogdanek. Mam 6 lat. Bardzo chcę dostać prezent. Jestem grzecznym chłopczykiem, pomagam mamie, słucham nauczycielek. Mam nadzieję Mikołaju, że podarujesz mi samochodzik i czekoladę